10 Plaka nerede? 10 Hangi şehrin plakası? 10 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Bunun yerine, alfabetik sıraya göre baş harfi B olan 10 numaralı plakayı aldı. Karayollarında seyreden araçların arkasında veya önünde 10 rakamı göründüğünde Balıkesirli olduğu anlaşılıyor.

10 Plaka nerede?

10 kodlu plaka Balıkesir şehrine aittir. Kısmen Marmara Bölgesi'nde, kısmen de Ege Bölgesi'nde yer alan Balıkesir, bugün Türkiye'nin en önemli geçiş noktalarından biridir. 6 Merkez sayılabilecek Eylül ve Karesi ilçeleri ise Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Ancak kıyı bölgeleri Ege Bölgesi'nde bulunmaktadır. Özellikle Ayvalık, Türkiye'nin ve dünyanın bilinen en önemli turistik lokasyonları arasında yer almaktadır. Ayrıca Altınoluk ve Akçay gibi önemli sahil beldeleri de yaz aylarında turist akınına uğramaktadır.

10 Hangi şehrin plakası?

Zeytini ve zeytinyağıyla ünlü Balıkesir'in plakası 10'dur. Trafik Müdürlüğü'nden araçlara alınan plakaların başında 10 rakamı yer almaktadır. Daha sonra plaka belli bir sıraya göre harf ve rakamlarla tamamlanır. Plaka numaraları, özellikle Türkiye'deki tüm otoyollarda düzeni sağlamak için çok önemlidir. Yıllar önce verilen bu plaka kodları genellikle araçların geldiği şehre yerleştirilmiştir. Bu bağlamda 10 kuruşluk kod Balıkesir ili üzerinden ifade edilmektedir.

10 Hangi ilin plaka kodu?

Balıkesir tarım, hayvancılık ve ticaret açısından Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biridir. Hem ithalat hem de ihracat açısından önemli olmasının yanı sıra oldukça turistik bir şehir olarak değerlendirilmektedir. Bu bakımdan internette ya da karayollarında 10 numaralı plakaya rastladığınızda bunun Balıkesir'e ait olduğunu anlayabilirsiniz.

09 Plaka nerede? 9 Hangi şehrin plakası? 9 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir